BEKER POLSKA Odszkodowania BEKER EXPERT Facebook BEKER EXPERT Instagram

DODATKOWE

PRODUKTY

Nasza firma specjalizuję się w świadczeniu bardziej wyspecjalizowanych usług. Chęć ciągłego rozwoju oraz indywidualne potrzeby naszych klientów gwarantują nam zwiększanie zakresu usług jakie oferujemy.

W naszej ofercie znajdziesz:

  • Rynkowy ubytek wartości pojazdów,
  • Rekonstrukcję kolizji i wypadków drogowych,
  • Ustalenie wartości pojazdów zabytkowych i historycznych,
  • i wkrótce wiele innych.

Przykładamy wszelkich starań aby każda z naszych opinii była wykonywana rzetelnie i sumiennie. Współpracujemy z najlepszymi biegłymi i certyfikowanymi rzeczoznawcami z całej Polski wymieniając się poglądami, spostrzeżeniami oraz doświadczeniem. A wszystko to po to aby dokument, który od nas otrzymujesz sam się obronił. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dodatkowych produktów.

DODATKOWE PRODUKTY

Sprawdź Nasze dodatkowe usługi

1. RUW – RYNKOWY UBYTEK WARTOŚCI POJAZDU
Rynkowy ubytek wartości pojazdu jest utratą wartości pojazdu z tytułu wystąpienia uszkodzenia o charakterze kolizyjnym. Stanowi on różnicę pomiędzy wartością rynkową pojazdu przed uszkodzeniem, a jego wartością rynkową z uwzględnieniem naprawy powypadkowej. Oczywistym bowiem jest, że pomimo naprawy pojazdu zgodnie z technologią producenta, traci on na wartości z uwagi na jego „powypadkowość”. Wartość ta pozwoli określić o ile tańszy będzie pojazd na rynku wtórnym wskutek przeprowadzonych napraw.
2. REKONSTRUKCJA KOLIZJI I WYPADKÓW DROGOWYCH.
W przypadku wielu zdarzeń drogowych, kwestią sporną okazuje się wina i odpowiedzialności za spowodowanie wypadku komunikacyjnego. W takiej sytuacji, w celu ustalenia sprawcy zdarzenia, coraz częściej sporządzane są rekonstrukcje przebiegu wypadku lub kolizji drogowej. Analizy te wykonywane są zarówno przez biegłych sądowych jak i rzeczoznawców z zakresu techniki ruchu drogowego. Podstawą rekonstrukcji przebiegu kolizji drogowych są wszelkie zebrane w sprawie materiały dowodowe.
3. USTALENIE RYNKOWEJ WARTOŚCI POJAZDU

Wartość rynkowa pojazdu określa realną kwotę, jaką trzeba zapłacić za konkretny pojazd na wolnym rynku, w warunkach konkurencji. Ustalana jest ona w procesie wyceny i jej ostateczna wysokość zależy od wielu czynników (m.in. wyposażenie, rok produkcji, stan techniczny, przebieg).

W towarzystwach ubezpieczeniowych natomiast, wartość rynkowa pojazdu określana jest na podstawie informacji w katalogach wyspecjalizowanych firm zajmujących się wycenami, takich jak Info-Ekspert czy Eurotax. Na podstawie notowań tych właśnie systemów, ustalana jest wysokość sumy ubezpieczenia AC oraz cena polisy ubezpieczeniowej.

4. USTALENIE WARTOŚCI POJAZDÓW ZABYTKOWYCH I HISTORYCZNYCH

Jeśli chodzi o pojazdy wyprodukowane przed wieloma laty pojawia się problem, ponieważ brakuje na polskim rynku katalogu, bądź fachowej literatury określającej ich wartość. Powszechnie stosowane programy Info-Ekspert czy Eurotax nie posiadają notowań dla tzw. Oldtimerów. Tym samym należy opierać się na wiedzy specjalisty i ogólnie przyjętych zasadach wśród osób sprzedających i kupujących zabytki.

Przy wycenie pojazdu warto na początku wyszczególnić pewne istotne elementy, jakie wpływają na wartość pojazdu. Są to m.in.:

  • marka i model samochodu,
  • historia modelu,
  • rocznik oraz ilość wyprodukowanych egzemplarzy,
  • stan zachowania i stopień oryginalności pojazdu,
  • zastosowane oryginalne rozwiązania techniczne.

Będąc w posiadaniu pojazdu zabytkowego lub historycznego warto skorzystać z fachowej porady rzeczoznawców samochodowych, kolekcjonerów pojazdów zabytkowych, miłośników starej motoryzacji, którzy posiadają stosowną wiedzę w tym zakresie.

Plik